Forgraduering for børne-, junior- og voksenholdet
tirsdag, 30. maj klokken 17:00
30. maj kl. 17:00 til 21:00
Trekronergade 149A
Trekronergade 149A, 2500 København, Denmark
74
Deltagere
77
Inviterede
Forgraduering
Forgradueringen er for både børn og voksne på alle grader på børne-, junior- og voksenholdet - samt for de børn på mellemkarate, der skal begynde på børneholdet efter sommerferien.
De første 3 grupper skal være i klubben kl. 16.30 - de resterende grupper skal være i klubben MINDST en time før deres gruppe går i gang. VI venter IKKE på nogen. Det er medlemmernes eget ansvar at få varmet godt op.
Husk at skrive hvilken længde dit bælte skal have, hvis du skal have nyt bælte. Kig gerne på dit gamle bælte og se, hvilken længde det har :)
Tidsplan for forgraduering:
Tidspunkt | Navn |
OP TIL 9. KYU | |
Kl. 17.00 - 17.10 | |
Wali Irfan | |
Shayan Irfan | |
Anker Skovgård Kiørboe Thorkildsen | |
Omar EL Samad | |
Kl. 17.10 - 17.20 | |
Anton Spøhr | |
Richard Budtz Scavenius | |
Laurids Riise Pinkowsky | |
Liv Vrang Hauberg | |
Nora Hedegaard Lund | |
Safia Bouchefra | |
Kl. 17.20 - 17.30 | |
Walter Brix-Vallentin | |
Kristine Ringberg List | |
Malte Laybourn | |
Mio Elliot Grånholdt Christoffersen | |
Vilde Aaberg | |
OP TIL 8. KYU blåt med gul streg | |
Kl. 17.30 - 17.45 | |
Anton Roberts | |
Halfdan Osmundsen Hjøllund | |
Julian Degn | |
Olivia Kromann Wåhlin | |
Kl. 17.45 - 18.00 | |
Noah Laustsen | |
Willum Dahøj | |
Henrik Johansen | |
Johannes Aaberg | |
OP TIL 7. KYU | |
Kl. 18.00 - 18.15 | |
Andrea Thiim | |
Alvin De Souza-Wittenburg | |
Bertram Asbæk | |
Felix Brinch Højgaard | |
Holger Kristensen | |
Josef Gormsen | |
Kl. 18.15 - 18.30 | |
Luca Badalassi Holm | |
Mohammed Razzaq Jaber | |
Sophie Simonsen | |
Vera Krøl | |
Theodor Balslev Lauridsen | |
Kl. 18.30 - 18.45 | |
Theodor Lipschitz Theede | |
Payal Sherma | |
Prithak Thakali | |
William Olsen | |
OP TIL 6. KYU gult med grøn streg | |
Kl. 18.45 - 19.05 | |
Charlie Ditlev Graversgaard | |
Christoffer Tingedal Bunse Poulsen | |
Georg Richter Hansen | |
Hrudya Chandana Konda | |
Kl. 19.05 - 19.25 | |
Lamisah Khan | |
Otto Sigtenbjerggaard | |
Sanvi Pushpala | |
Filippa Marie Høg | |
Philip Pedersen | |
OP TIL 5. KYU gult med to grønne streger | |
Kl. 19.25 - 19.45 | |
Ali Alzaet | |
Esther Thrane | |
Lukas Hansen | |
Musaa Ahmed | |
Victor Magnus | |
HØJE GRADER | |
OP TIL 4. KYU | |
Kl. 19.45 - 20.10 | |
Hamza Mehmet Yildiz | |
Helen Pham Nguyen | |
Hjalte Lyck Clemmensen | |
Aroush Ali | |
Ghita Bouchefra | |
Hijab Ahmed | |
OP TIL 3. KYU grønt med brunt | |
Kl. 20.10 - 20.35 | |
Albert Lovisendal | |
Tjalve Bentzer Johannesen | |
Jo Kjær Poulsen | |
Sigurd Borup Hansen | |
Sophia Kromann Wåhlin | |
Oscar Tingedal Bunse Poulsen | |
OP TIL 2. KYU | |
Kl 20.35 - 21.00 | |
Adam Fridell | |
Asger Kjær Engelmann | |
Alfred Bondrup Larsen | |
Mathias Ek Udahl | |
OP TIL 1. KYU 1 STREG | |
Kl. 21.00 - 21.45 | |
Anton Hornsbæk | |
Ida Lovisendal | |
Silas Linh F. Dorch | |
OP TIL 1. KYU II STREGER | |
Eigil Hjøllund Osmundsen | |
Laasya Pushpala | |
Harvey Alamir |
74
Deltagere
77
Inviterede
Tilmeldingskrav:
- Hold: Børneholdet, Juniorholdet, Mellemholdet, Voksenholdet