Sortbælter


6.dan

Sensei Michael Andersen

6. dan Itosu-Ryu Karate-Do (grad opnået 2018) 
5.dan World Karate Federation (WKF)  (2014)


5.dan


Sensei Anders Hagedal Uhrenfeldt
5. dan Itosu-Ryu Karate-Do (grad opnået 2014)
2.dan Tokushin Ryu Kobudo (opnået 2018)
5.dan World Karate Federation (WKF) (2014)



 
4.dan

Sensei Lisbeth Clausen
4. dan Itosu-Ryu Karate-Do (grad opnået 2012)




3.dan





2.dan

Sempai Jonas Andersen
2. dan Itosu-Ryu Karate-Do (grad opnået 2011)

Sempai Nora El-Caidi Olsen)

2. dan Itosu-Ryu Karate-Do (grad opnået 2016)

Sempai Jimmy Jodeili
2. dan Itosu-Ryu Karate-Do (grad opnået 2017)

Sempai Anna Heleni Lyngsø Bliamtis
2. dan Itosu-Ryu Karate-Do (grad opnået 2017)

Sempai Frederik Bang Hermansen
2. dan Itosu-Ryu Karate-Do (grad opnået 2018)

Sempai Natasha Rasmussen
2. dan Itosu-Ryu Karate-Do (grad opnået 2018)



1.dan

Sempai Kim Jønsson
1.dan Itosu-Ryu Karate-Do (grad opnået 2000)

Sempai Carolina Kromann
1. dan Itosu-Ryu Karate-Do (grad opnået 2012)

Sempai Christine Hardit
1. dan Itosu-Ryu Karate-Do (grad opnået 2014)

Sempai Laurids Bøkmann
1. dan Itosu-Ryu Karate-Do (grad opnået 2014)

Sempai August Hagedal
1. dan Itosu-Ryu Karate-Do (grad opnået 2018)

Sempai Sonja Skjøtt-Mogensen
1. dan Itosu-Ryu Karate-Do (grad opnået 2018)

Sempai Asbjørn Poulsen
1. dan Itosu-Ryu Karate-Do (grad opnået 2018)

Sempai Carsten Fischer Müller
1. dan Itosu-Ryu Karate-Do (grad opnået 2018)

Sempai Mikki Bohnhoff
1. dan Itosu-Ryu Karate-Do (grad opnået 2018)

Sempai Sonja Skjøtt-Larsen
1. dan Itosu-Ryu Karate-Do (grad opnået 2018)

Sempai Jonathan Midjord
1. dan Itosu-Ryu Karate-Do (grad opnået 2018)



Ikke længere aktive sortbælter:

Sensei Leif Lynggaard Nielsen (1940-2005) - Rokudan opnået 2003

Sensei Rene Thyge - Rokudan opnået 2009 - Rokudan WKF

Sensei John Hansen - Yondan opnået 2003

Sensei Bjarne Gram - Yondan opnået 2003

Bjarne Sandgren - Sandan opnået ?

Amet Turan - Sandan opnået 1992

Jimmy Hald - Sandan opnået 2008

Ole Emborg - Sandan opnået 2012

Thomas Herløv Noringriis - sandan opnået 2012

Alexander Dyreborg -  sandan (opnået 2016)

Lisa Mørk - Nidan opnået 1992

Søren B. Petersen - nidan opnået 2004

Jonas Emil Jungersen Emborg - nidan (opnået 2009)

Mikkel Skovdal Hach - nidan (opnået 2010)

Kristen Katborg - Nidan opnået 2016, dog aktiv i Kaizen 

Renosuke Kusano (LeiLei) - nidan opnået 2018, dog aktiv i Dragør

Morten Ebbing - shodan opnået 1991

Rene Martinsen - shodan opnået 1991

Jørgen Ohms - Shodan opnået 1992

Rasmus - Shodan opnået 1992

Geraldine - Shodan opnået 1992

Maj Ludvigsen- Shodan opnået 1992

Wasqas Lone - Shodan opnået 1994

Christian Nissen - Shodan opnået 1994

Asger - Shodan opnået 1995

Leene Baarts - Shodan opnået 1996

Jesper Nissen - Shodan opnået 1997

Daniel Pajkovic - shodan opnået 1997(?)Nikolaj Pajkovic - Shodan opnået 1998

Kim Jønsson - Shodan opnået 2000

Niclas Abel – shodan opnået 2002

Kewin I. Mikkelsen - Shodan opnået 2003

Knud Munk - Shodan opnået 2003

Leif Jørgensen - shodan opnået 2003

Thomas Elsgaard - shodan opnået 2004

Emil Lüth - shodan opnået 2007

Jannick Rønnebæk - shodan opnået 2007

Emil Lund - shodan opnået 2008

Helena Rønnebæk - shodan opnået 2009

Rasmus Nyrup Jørgensen - Shodan opnået 2009

Preben Rügge - shodan opnået 2009, dog aktiv i Luxembourg

Rasmus Emborg - shodan opnået 2011

Sofia Munk - Shodan opnået 2013

Izhan Ahmer Butt - Shodan opnået 2014

Ludvig Skjøtt Mogensen - Shodan opnået 2015

Listen er ikke fuldstændig